Geplaatst op 25 september 2011 om 20:09
De gemeente Delfzijl heeft afgelopen voorjaar het plan gehad meer muziek in Delfzijl te brengen. Dit wilden zij proberen door een muziekfestival te organiseren. Na maanden van voorbereiding was gisteren de dag van het festival aangebroken.
Op zaterdag 24 september jl. reed de bus om 13 uur bij het Ons Gebouw weg richting Delfzijl. We werden uitgezwaaid door Ellen Goud. Het zou een lange reis worden. We rekenden zelf op ongeveer vier en half uur rijden. Leen Goud had de aanhanger achter de auto gehangen, zodat we met de show ook gebruik konden maken van de palingkar. Na ruim anderhalf uur rijden was het tijd voor een bakje koffie met iets lekkers. Bij een mooi wegrestaurant in de Noordoostpolder met een terras aan het water stopten we op. We konden heerlijk in het zonnetje zitten, want die scheen uitbundig deze dag en de temperatuur was ook heerlijk.
Op de afgesproken tijd zaten we allemaal weer in de bus om onze reis te vervolgen. De rit ging sneller dan verwacht. Om vijf uur reed chauffeur Ron de bus op het parkeerterrein bij het NS station in Delfzijl. We waren te vroeg. Na een telefoontje van Els naar de organisatie en een kwartiertje wachten werden we keurig opgehaald door Trijn, onze begeleidster van de avond.
Het was al druk in Delfzijl, want in de middag was er in het centrum opgetreden door de vijf muziekverenigingen die Delfzijl rijk is. Na een aantal straten kwamen we aan bij de verkleedruimte, een leegstaande bruine kroeg met een heerlijke bank en open haard! Waar vind je dat nog…? Aan de overkant van de straat was Brasserie ’t Lokaal. Na het uitladen van de bus werden we in ’t Lokaal getrakteerd op een heerlijke bak koffie. Daarna konden we genieten van een heerlijke schnitzel- of satéschotel die vooraf besteld was. Uitbuiken was er niet bij, hierna moesten we aan het werk!
Showkorps ‘Juliana’ stond als eerste geprogrammeerd in de taptoe. Om acht uur marcheerden we, na wat kort inspelen, met muziek af naar het taptoeterrein. Het was een prachtig plein, perfect om een taptoe te organiseren. Het was mooi verlicht en het publiek had aan alle kanten mooi zicht.
Om klokslag half negen nam de ladyspeaker het woord en kondigde ons aan. Na de opmars ‘Rosanne’ werd de verdere speakertekst opgelezen. Zeer geconcentreerd begon iedereen aan de show. Dit was duidelijk te zien, want de show verliep prima. Ook muzikaal ging de show goed. Het massaal toegestroomde publiek kon het in ieder geval zeer waarderen en liet dit blijken door het enthousiaste meeklappen en –zingen tijdens de show.
Na de afmars hadden we een kleine pauze. De instrumenten konden we even kwijt in de winkel van een bloemist, een straat verderop. Sommigen leden gingen weer even kijken bij de taptoe, waar inmiddels Show- en Marchingband Jubal Zwolle hun show liet zien en horen. Anderen leden namen plaats op het terras van de pizzeria naast de bloemenwinkel en genoten van een lekker koel drankje.
Op het taptoeterrein was het inmiddels de beurt aan Bicycle Showband Cresendo uit Opende. Wij waren ondertussen allemaal weer terug bij de winkel en pakten onze instrumenten weer op. Tijdens de show van het Pasveerkorps uit Leeuwarden kwamen wij weer bij de ingang van het taptoeterrein aan. Klaar voor de finale.
Om kwart voor tien marcheerden alle korpsen op de marsen ‘Riviera’, ‘The Great Little Army’ en ‘Zanzibar’, gespeeld door ‘Juliana’, het terrein weer op voor de finale. Ook de korpsen die in de middag een optreden verzorgd hadden in het centrum van Delfzijl stonden in de finale. In totaal stonden er negen korpsen. Gezamenlijk speelden de korpsen de mars ‘Semper Viator’ en tweemaal het koraal ‘Abide With Me’. Na een foutloos taptoesignaal van Els van der Stel werd het ‘Wilhelmus’ gespeeld en massaal meegezongen. Na een laatste applaus van het publiek ging elk korps op de muziek van Showband Jubal uit Zwolle het terrein weer af.
Na een paar minuten marcheren met ‘’t Dondert en ’t Bliksemt’ kwamen we weer aan bij de verkleedruimte. Na het inladen van de bus was het tijd voor het inleveren van de consumptiemuntjes in ‘t Lokaal. Hierbij kregen we ook een lekkere schotel met kaas, bitterballen en andere warme snacks. Heerlijk!
Na wat gemanoeuvreer door Ron met de bus reden we om twaalf uur weer weg uit Delfzijl. Het gas werd flink ingetrapt en om 3 uur midden in de nacht stonden we de bus weer uit te laden aan de Smidsweg in ’s-Gravendeel.
Dankzij het mooie weer, de perfecte organisatie en de inzet van de leden is dit weer een optreden geworden om met een goed gevoel op terug te kunnen kijken. Wellicht komen we nog eens terug in Delfzijl…..
Geplaatst op 21 september 2011 om 16:09
Veel publiek tijdens Taptoe Roelofarendsveen
Dinsdagavond 20 september jl. om 18:15 uur vertrokken we met eigen vervoer richting Roeloefarendsveen. Aan het begin van de jaarlijkse feestweek is het gebruikelijk een kleine taptoe te organiseren. Onderweg kregen we tussen Rotterdam en onze eindbestemming enkele druppels op de voorruit. En de lucht zag er ook niet veel belovend uit…
De taptoe werd gehouden op het sportcomplex, vereniging DOSR stelde haar voorzieningen ter beschikking. Door de vroege vertrektijd was de materiaalkar tegelijk met de leden vertrokken. Meestal gaat deze wat eerder weg en staan de spullen al klaar op de plaats van bestemming als de leden komen, nu niet. Mede omdat er ook nog even gezocht moest worden naar de juiste locatie. Gelukkig stond Niels aan de kant van de weg om de materiaalwagen de goede kant op te wijzen.
Dit jaar waren er drie korpsen uitgenodigd door het Oranjecomité. Drum & Showband Dice Musica ’83 uit Ter Aar, Liefde voor Harmonie uit Roelofarendsveen en Showkorps ‘Juliana’ zouden gaan zorgen voor een uurtje muzikale gezelligheid. De taptoe werd geopend met een optreden van Liefde voor Harmonie. Het publiek was massaal uitgelopen en stond rijen dik rondom het mooie taptoeterrein. Drum & Showband Dice Musica ’83 trad op met de show ‘Brabantse Gezelligheid’. Arrangementen van onder andere Guus Meeuwis kwamen voorbij. Ook ‘Het dondert en het bliksemt’ werd door hen gespeeld. Met de donkere lucht boven ons en het vooruitzicht dat wij nog moesten optreden, een riskant nummer. Het is immers al een aantal keren flink mis gegaan als wij dit nummer speelden. Donkere luchten, de eerste inzet en ja hoor…..weer werden we dan getrakteerd op een nat pak!
Gelukkig bleef het nu droog en marcheerden we met ‘Rosanne’ het veld op. Helaas misten we nogal een flink aantal leden, wellicht had dit te maken met het vroege tijdstip van vertrek, maar toch ging de show best goed. En volgens de medemuzikanten van de andere verenigingen kwam er goed geluid uit. Gelukkig maar. De mensen langs de kant klapten en zongen gezellig mee.
Na de afmars ‘Leef nu het kan’ liepen we eigenlijk gelijk het veld weer op voor de finale. Nadat elk korps nog een mars had gespeeld volgde het signaal ‘Taptoe’ en het ‘Wilhelmus’. Vervolgens marcheerde ieder korps met eigen muziek weer af. Alles werd ingepakt en na nog wat te hebben gedronken in de kantine, reden we weer huiswaarts.
Op naar de volgende taptoe in Delfzijl as zaterdag!
Geplaatst op 16 september 2011 om 10:09
Langzaam vult het pleintje naast Ons Gebouw aan de R.Vermaatstraat zich met kleur…
Het is donderdag 8 september en dat betekent … bolchrysanten uitventen!
Vanaf juni zijn de lijsten ingevuld, aangevuld en door Jan uitgewerkt tot een epistel van vele pagina’s. Evenals vorige jaren heeft zeker Ad zich weer uitgesloofd! Voor hij zich “uit de voeten” maakt om te gaan kuren levert hij zijn lijsten in en heeft ruim 1.000 bollen verkocht.
Ad, bedankt weer! Terwijl jij uitrust en nieuwe energie opdoet, brengen wij de bollen wel weer weg.
Maar ook vele jonge en “oudere” leden hebben hun best gedaan en ruim 1.250 bollen worden bij de voordeuren van vele ’s-Gravendeelse huizen afgeleverd. Maar ook in de rest van de Hoekse Waard en zelfs daarbuiten kleuren de bollen van
Juliana de tuinen.
De bollen worden met een busje met kar bij het Ons Gebouw gebracht en ook Leen maakt nog verschillende ritjes met zijn kar. Met vele handen worden busje en karren gelost en natte voeten opgedaan. Want ja met al die regen de laatste tijd hebben ook de bollen “natte voeten”.
Een flinke groep “uitventers” heeft zich verzameld en met eerst vijf, later zes karren wordt ’s Gravendeel onveilig gemaakt. Soms verzamelen zich verschillende karren in dezelfde straten/wijk om de bollen af te leveren. Hilariteit en parkeerproblemen alom!
Vanuit Ons Gebouw wordt het wegbrengen gecoördineerd door Heleen die zich heeft ontfermd over de uitdraai van Jan en aangeeft waar de “uitventers” hun bollen kwijt kunnen.
Bij iedere tussenstop kan een ieder zich te goed doen aan koek en zopie, verzorgd door de altijd aanwezige Leen (de Man). Met de middagpauze worden de lege magen gevoed door Els en Jan die de catering voor hun rekening hebben genomen. Grote schalen met friet en kroketten worden verslonden door de grote presente groep. Verschillende jeugdleden helpen een handje mee vanwege een vrije schooldag en niet alleen met de schalen friet leegmaken! Ook met bolchrysanten wegbrengen weten zij wel raad!
Aan het einde van de middag raakt het pleintje aardig leeg en komt er een zorgelijke blik op de gezichten … hebben we wel genoeg bollen voor de bestellingen?
En wat blijkt, er moeten nog bollen bijbesteld worden! Dat gebeurt maandag erna wanneer er ook afgerekend wordt. Ook deze bollen hebben hun weg gevonden naar de besteller. Voor Juliana blijkt er een leuk bedrag te kunnen worden bijgeschreven op de bankrekening. Dat is hard nodig om alle nieuwe instrumenten die inmiddels in gebruik zijn genomen te bekostigen.
Aan alle helpende handjes van deze bolchrysantenactie HEEEEEEEEL Hartelijk dank!
Geplaatst op 12 september 2011 om 20:09
Op 10 september hebben we in het centrum van Brussel meegelopen in ‘de Balloonparade’.
De dag begon wat anders dan normaal, de bus was te laat en wilde de straat niet in rijden zodoende moesten we alle spullen de straat uit sjouwen. Dit was jammer genoeg niet de enige pech, want toen we eenmaal op weg waren kwamen we bij Antwerpen in de file terecht. Hierdoor kwamen we te laat op het verkleedpunt aan.
Het optreden werd verzorgd zonder de grote trom, omdat de beugel op ’s-Gravendeel was blijven staan. Met wat improvisatie van de tamboers konden we vertrekken.
Als eerste verzorgde we een animatie presentatie op het plein voor het koninklijk paleis, of Koning Albert ons gezien heeft, weten we niet, maar wie weet…
Na onze presentatie moesten we even wachten. Er werden veel foto’s van ons gemaakt, maar ook van de grote met helium gevulde ballonnen van allerlei stripfiguren en items die met Brussel te maken hebben. Zoals het Atomium en Manneke pis, maar ook Bob de Bouwer, Woody Woodpecker, een Smurf en vele andere.
Om 14.00 uur vertrok de optocht, het duurde even voor de optocht goed op gang was. We waren ondertussen al aardig opgewarmd door de zon, want het was 30 graden, dus dat werd zweten….
Er stonden veel mensen langs de route, volgens de organisatie werd het geschat tussen de 100.000 en 150.000 mensen. Halverwege de optocht moesten we een kleine presentatie verzorgen, we speelde deel 1 van de paling suite, Volendamse muziek is hier toch niet zo bekend, maar we kregen luid applaus. We vervolgden ons optreden, gelukkig was er toen het waterpunt, waar we flesjes water kregen en blikjes Fanta zero, hoe lekker kan dit zijn….
Na deze versnapering liepen we het centrum van Brussel in, hier stonden echt heel veel mensen. Hier stond ook de supporters groep op ons te wachten. We waren nu bijna bij het einde van de optocht, hier werden de ballonnen leeg gelaten. Na een korte mars waren we bij de bus aangekomen, die ons weer bij het verkleedpunt bracht.
Hier stonden broodjes en water voor ons klaar. Na de welkome versnapering vertrokken we weer richting ’s-Gravendeel. Onderweg werd er nog gestopt bij Hazeldonk waar we bij de McDonald’s of La Place wat konden eten. Om 20.15 waren we weer terug bij het Ons Gebouw.
We kunnen terug kijken op een goed, warm en leuk verzorgd optreden.
Hier onder ziet u een korte impressie van de parade.
Geplaatst op 9 september 2011 om 14:09
Showkorps Juliana wint de 2e prijs met de Rabo HotShots fotowedstrijd tijdens de Rabobank fietsdag 2011.
De groep die 70 km fietste moesten tijdens de fietstocht even bijtanken. Een beetje extra benzine in de fiets geeft weer extra power voor de trest van de tocht moet Leon gedacht hebben. Dit was een reden voor Robert om daar maar een foto van te maken. Laat deze foto nu de 2e prijs gewonnen hebben. Zo kunnen we de kas van Juliana extra spekken, bovenop het bedrag wat we bij elkaar gefietst hebben met z’n allen. Er zijn dit jaar weer flink wat kilometers gefietst, ondanks dat de regen die toch een beetje de spelbreker was die da
g. Volgend jaar zijn we er weer bij en stappen we met z’n allen weer op de fiets voor 20, 40 of 70 km.
De overige ingezonden foto’s van die dag kun je via onderstaande link bekijken: